Zahraničné

Z listu pápežovi: Ženy nechcú, aby mali kňazi celibát

Pápež František na svätení olejov - 1
Zdroj: SITA

Do kňazov sú zamilované.

Dvadsaťšesť žien, ktoré sa zaľúbili do katolíckych kňazov, sa listom obrátilo na pápeža Františka so žiadosťou, aby v cirkvi zaviedol inštitút dobrovoľného celibátu. Ženy z Talianska pápežovi napísali, že zákaz pohlavného styku a manželstva pre kňazov im spôsobuje "zničujúce utrpenie".

„My týchto mužov milujeme, a oni milujú nás. S pokorou vám predkladáme k nohám naše utrpenie, aby sa niečo zmenilo, nielen pre nás, ale i pre dobro celej cirkvi," uvádza sa v liste podpísanom krstnými menami alebo iniciálami mien žien, ako aj niekoľkými telefónnymi číslami.

Zdroj: SITA

V ostatných desaťročiach čelí Vatikán tlaku na uvoľnenie pravidla celibátu kňazov, ktorý nepatrí medzi nemenné dogmy, ale je tradíciou trvajúcou v cirkvi už tisícročie. Ženy žiadajú pápeža o "posvätenie ich lásky" s odôvodnením, že len málokto si dokáže predstaviť "zničujúce utrpenie zažívané ženami silne túžiacimi po kňazovi".

Podľa žien, ktoré výzvu podpísali, sa kňazi vstupom do manželstva budú môcť s ešte väčším zanietením venovať cirkevným záležitostiam, pretože ich bude podporovať milujúca žena i deti. To by podľa týchto žien bolo pre cirkev oveľa lepšie ako mať vo svojich radoch kňaza žijúceho s pocitmi márnosti z nenaplnenej lásky.

VATIKÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.