Diaľnice v Nemecku pre husté sneženie kolabujú, jedna vodička zomrela počas státia v zápche

Sestry Kardashianové s deťmi
Zdroj: TASR/AP

Problémy vdoprave pretrvávajú aj počas štvrtku, problémy hlási aj vlaková doprava.

Komplikovaná situácia, ktorú v Nemecku spôsobujú veľké prívaly snehu, si v noci na štvrtok vyžiadala na diaľnici A8 jeden život. Píšu novinky.cz.

Päťdesiatištyriročnú vodičku bez známok života objavili pracovníci Červeného kríža, ktorí ľuďom v kolónach roznášajú horký čaj a prikrývky.

Keď sa podarilo úsek sprejazdniť, vyberali pôžičané veci späť. Tak našli aj jej telo. Všetky pokusy o jej oživenie však boli márne. K príčinám smrti polícia neposkytla žiadne podrobnosti, cudzie vylúčenie však vylučuje.

Problémy v doprave pretrvávajú aj počas štvrtku. Úseky na diaľniciach A8, A9, A93, A72 či A20 sú uzavreté pre mnohé nehody a husté sneženie.


Len od rána tohto dňa v Chemnitzi evidujú stovku nehôd s viac ako 20 zranenými. Podobná situácia vládne v Bavorsku, kde sa stalo cez sto nehôd.

Podobná situácia panuje na diaľnici A9, ktorá spojuje Berlín s Mníchovom. Zložitú situáciu komplikujú najmä predovšetkým kamióny, ktoré blokujú jazdné pruhy alebo príjazdové cesty na mnohých diaľničných úsekoch.

Sneh spôsobuje problémy aj vo vlakovej doprave. Nemecký železničný dopravca Deutsche Bahn (DB) varoval cestujúcich pred oneskorením a zrušením niektorých spojov v regiónoch, kde husto sneží.

Ide najmä o trate do mesta Lindau na brehu Bodamského jezera či prímestské linky medzi Mníchovom a Tutzingom, kde doprava úplne stojí.

BERLÍN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti