Bábätko, ktoré prežilo pád budovy v Rusku a 36 hodín v treskúcej zime, ukázali v nemocnici

Prišli ho navštíviť záchranári, ktorí ho vytiahli z trosiek zrútenej budovy v Magnitogorsku.

Časť blokového domu v Magnitogorsku sa po výbuchu plynu zrútila 31. decembra. Pri nešťastí zahynulo 39 ľudí. Záchranárom sa zo sutín podarilo vytiahnuť 24 ľudí vrátane dvoch detí. Medzi nimi bolo aj 10-mesačné bábätko. Zázrakom prežilo 36 hodín v treskúcej zime, kedy teplota v noci klesla až na -20 stupňov Celzia.

Záchranári museli konať rýchlo. Keď zistili, že dieťa žije, okamžite ho previezli do nemocnice. Vďaka neznámemu dobrodincovi ho následne dopravili do špecializovanej kliniky v Moskve, čo mu zrejme zachránilo život.

Portál obozrevatel.com uviedol, že chlapček sa pomaly zotavuje. Utrpel viaceré vážne zranenia po celom tele a bol tiež podchladený. V nemocnici je so svojou matkou a pravidelne za ním chodí aj otec.

Podľa lekárov je chlapček na dobrej ceste k uzdraveniu, ale bude to dlho trvať. Najdlhšie sa bude zrejme hojiť pravá noha, ktorá bola silne podchladená a má ju tiež zlomenú.

Chlapček Ivan už komunikuje, vrátil sa mu hlas a aj plače, čo je veľmi dobré znamenie. Jeho stav je stabilizovaný. Náladu mu prišli zlepšiť aj záchranári Pyotr Gritsenko a Anatoly Chumichev , ktorí ho vytiahli z trosiek budovy. Priniesli mu hračku, psa s uniformou EMERCOM.


MOSKVA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti