Sneh pokryl aj Balkán. Cesty sú neprejazdné a školy zatvorené

VOICE_teaser_Kirschner_verzia_2___coskoro__12.mp4
Zdroj: Profimedia

Niektoré oblasti zostali bez elektrickej energie.

Husté sneženie odrezalo tento týždeň na Balkáne od okolitého sveta viaceré odľahlé dediny, v mnohých oblastiach narušilo dopravu i dodávky elektrickej energie a vynútilo si zatvorenie väčšiny škôl, uviedla agentúra AP.

Situácia v Srbsku

Srbská štátna televízia informovala, že mimoriadne opatrenia zaviedlo šesť obcí na juhozápade Srbska. Tie zároveň varovali, že sneh hromadiaci sa na cestách môže celkom zablokovať horské dediny. Väčšina škôl v oblasti je zatvorená, niektorým obyvateľom museli osobitne doručiť základné zásoby. Pre silný vietor sa tvoria záveje, ktoré situáciu ešte viac komplikujú.

Počasie v Čiernej Hore

V susednej Čiernej Hore boli aj v piatok bez elektriny tri mestá na pobreží Jadranského mora. Výpadok spôsobila snehová víchrica, ktorá vo štvrtok zasiahla dôležitý úsek rozvodnej siete.

Miestny meteorológ Dragan Burič povedal, že prvých desať januárových dní patrilo k vôbec najchladnejším, aké Čierna Hora zažila za ostatné desaťročia. „V januári máme sneh v hlavnom meste (Podgorica) prvýkrát po deviatich rokoch," uviedol pre čiernohorskú štátnu televíziu.

Výpadok elektriny v Bosne

V meste Kladanj v strednej časti Bosny a Hercegoviny spôsobilo sneženie výpadok dodávok elektriny, nefunguje ani telefónne spojenie. Príslušník miestnej civilnej ochrany uviedol, že v meste vyhlásili stav núdze.

„Pre ťažký sneh, ktorý dosahuje v niektorých častiach výšku až jedného metra, sú niektoré cesty zablokované. Potrebujeme viac strojov. Vyčerpali sme zdroje i peniaze," povedal.

BELEHRAD/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Balkán

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.