Ľudia v susednom Česku nechcú kratšiu pracovnú dobu. Majú na to jasný dôvod

Andrea-Cocherova-riaditelka-Plesu-v-opere-Ivan-Golian-zastupca-generalneho-riaditela-Orange-Slovensko-riaditel-useku-informacnyc
Zdroj: g-stockstudio/shutterstock.com

Vyplýva to z ankety pre Asociáciu malých a stredných podnikov a živnostníkov.

Česi v tom majú jasno. Väčšina zamestnancov by nechcela kratšiu pracovnú dobu. Vyplýva to z ankety pre Asociáciu malých a stredných podnikov a živnostníkov (AMSP). Ľudia sú dokonca ochotní naložiť si viac práce, ak za ňu dostanú viac peňazí. Píše český portál tn.cz.

Zamestnanci oslovení v ankete si od nových technológií sľubujú najmä zvýšenie efektivity, bezpečnosti na pracovisku a zníženie fyzickej námahy. Určite si ale nemyslia, že by to malo byť dôvodom na zníženie objemu práce. 

Pre skrátenie pracovnej doby na 37,5 hodiny do týždňa by bolo podľa ankety len 23 percent ľudí, a zásadne proti skracovaniu až 43 percent zamestnancov.

Väčšina oslovených zamestnancov (92 percent) je toho názoru, že ekonomický rast v krajine by sa mal využiť na zvýšenie výplat, aj za cenu vyššieho objemu práce.

"Potvrzuje se, že zaměstnanci se nedají koupit sliby, že za méně práce bude více koláčů. Naši pracovníci jsou zodpovědní a nebojí se práce, dokonce jsou připraveni si jí naložit více, budou-li odpovídajícím způsobem odměněni. Je to známka jejich vyspělosti a jasný signál, že se nenechají ošálit sociálním lízátkem," dodal predseda AMSP Karel Havlíček.

PRAHA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pracovná doba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.