VIDEO: Areálom univerzity v Lyone otriasli silné výbuchy

Tenistka Amanda Anisimová v 2. kole na Australian Open.
Zdroj: Twitter/Benjamin Alvarez

Na streche budovy vybuchli tri plynové fľaše a následne vypukol veľký požiar.

Silné výbuchy a následný mohutný požiar na streche jednej z budov areálu univerzity v Lyone si vo štvrtok vyžiadal jednu ľahko zranenú osobu. Informoval o tom spravodajský portál RTL.

Vedenie univerzity uviedlo, že výbuch súvisel so stavebnými prácami a išlo o nehodu, dodala agentúra AFP. Podľa RTL na streche budovy vybuchli tri plynové fľaše a následne vypukol veľký požiar.


Miestne médiá uviedli, že hasičom sa podarilo dostať požiar pod kontrolu. Vedenie univerzity vo svojom tweete oznámilo, že hasiči z preventívnych dôvodov zostanú na mieste počas celého dňa.

Radnica lyonského predmestia Villeurbanne, kde sa univerzitný areál La Doua nachádza, nariadila evakuáciu ohrozených ľudí. Dočasne je v okolí prerušená aj električková doprava.
K mimoriadnej udalosti v Lyone došlo len niekoľko dní po tom, ako v dôsledku mohutného výbuchu v jednom z bytových domov v Paríži prišli o život štyri osoby a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Ako jedna z možných príčin tejto tragédie z minulej soboty sa označuje únik plynu.

ZROJ: Twitter/Benjamin Alvarez

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti