V Rusku sa zrazili dve stíhačky

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/AP

Stíhačky sa zúčastňovali na cvičnom lete a na palube nemali žiadne rakety.

Ruským záchranárom sa podarilo nájsť a vyslobodiť živú posádku jedného z dvoch stíhacích bombardérov typu Su-34, ktoré sa v piatok po vzájomnej zrážke zrútili na ruskom Ďalekom východe. Osud posádky druhého stroja je zatiaľ neznámy. Informovala o tom agentúra AP.

Už niekoľko hodín po incidente sa záchranárom podarilo nájsť v mori na záchrannom člne jedného z pilotov. Ten bol následne napriek studenému a silnému vetru úspešne vyzdvihnutý a odvezený do bezpečia pomocou vrtuľníka. Neskôr bol za rovnakých podmienok zachránený aj druhý pilot daného stroja.

"Z predbežných zistení vyplýva, že k havárii došlo nad Tatárskym prielivom. Neďaleko dediny Neľma v Sovietskogavanskom okrese Chabarovského kraja sa z radarov stratili dve Su-34. Predpokladáme, že sa zrazili vo vzduchu," uviedol pre agentúru TASS nemenovaný zdroj z prostredia miestnych ozbrojených síl.

Predstavitelia ruského ministerstva obrany na margo incidentu vyhlásili, že stíhačky sa zúčastňovali na cvičnom lete a na palube nemali žiadne rakety.

Su-34 je stíhací bombardér ruskej výroby, ktorý je primárne určený na protizemné útoky, avšak môže sa zúčastniť aj vzdušného boja.
MOSKVA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Rusko

Dôležité udalosti