Zo 16. poschodia hotela vypadlo okno. Zabilo čínsku turistku (†24)

Vypadnuté okno z hotela zabilo turistku
Vypadnuté okno z hotela zabilo turistku Zdroj: TVB

Stalo sa to na rušnej ulici v Hongkongu.

V Hongkongu vypadlo zo 16. poschodia jedného z miestnych hotelov okno, ktoré tesne predtým čistila upratovačka. Usmrtilo mladú čínsku turistku. Nehodu vyšetrujú miestne úrady. Upratovačku po nešťastí zatkli, no už v utorok ju prepustili na kauciu, informovala agentúra AFP.

Obeťou smrteľnej nehody je podľa polície 24-ročná čínska turistka. Spadlo na ňu okno z hotela Mira. Mladú ženu následne zo zraneniami previezli do nemocnice, lekárom sa ju však už nepodarilo zachrániť.

Zdroj: Twitter/enriquetaboi31a

Padajúce okno zasiahlo aj jej kamaráta, ktorý utrpel len ľahké poranenia. Samotná nehoda vyvolala na verejnosti obavy. V Hongkongu je totiž obrovské množstvo mrakodrapov a pád okna z výškovej budovy moderného hotela je preto značne znepokojivý.

Hovorca miestnej polície povedal, že hotelovú upratovačku prepustili a zostane na slobode až do ďalšieho vyšetrovania, pričom príslušným úradom sa má hlásiť začiatkom februára. Príslušníčka polície médiám opísala, že hotelové okná môžu otvárať len zamestnanci so špeciálnym kľúčom.

"Domnievame sa, že upratovačka sa pokúšala otvoriť okno. To vypadlo okamžite po tom, ako ho otvorila," uviedla policajtka.

https://www.youtube.com/watch?v=A6gtpxlm9_s


HONGKONG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hongkong

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.