Dojímavé video: Chlapec (9) daruje svoje topánky dieťaťu žijúcemu na ulici

Voice.mp4
Zdroj: YouTube.com

Dá mu na nohy svoje ponožky, topánky a potom ho objíme a pobozká na líce.

V uliciach malajzijského hlavného mesta Kuala Lumpur žije mnoho rodín v zlých podmienkach, sú veľmi chudobní a mnohí aj bez domova. Aby uživili svoje deti, ťažko pracujú za málo peňazí, iní sa uchýlia aj k žobraniu. Veľa ľudí sa pri nich zastaví, dá im peniaze alebo jedlo. Príkladom je aj malý chlapec, ktorý sám od seba daroval svoje topánky dieťaťu na ulici.

Dojímavé video sa stalo hitom na internete. Školák Cheikh Faizal (9) bol na prechádzke so svojím otcom, keď uvidel malého polonahého chlapca sedieť vedľa žobrajúcej matky na zemi. Nemal na sebe ani tričko a bol bosý.

https://www.youtube.com/watch?v=wPU-JklNGPQ


Cheikh k nemu spontánne prišiel, vyzul si ponožky aj topánky a dal ich chlapcovi na nohy. Potom ho objal a pobozkal na líce na rozlúčku. Domov išiel pešo, ale s dobrým pocitom.

„Môj syn uvidel toho malého chlapca bez topánok a chcel mu pomôcť. Ukázal tak svoje veľké srdce a lásku k všetkým ľuďom, bez ohľadu na to, že sú chudobní a žijú na ulici. Domov šiel potom bosí. Dúfam, že všetci uvidia toto video, ktoré so sebou nesie pozitívnu správu pre každého z nás, že môžeme robiť tento svet lepším. Medzi nami je mnoho bezdomovcov, ale ak spravíme aspoň malé gesto, trocha im pomôžeme," uviedol podľa Daily Mail otec chlapca.

KUALA LUMPUR/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Malajzia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.