Výbuchy v čínskom nákupnom centre: Zomrel najmenej jeden človek

Výbuchy v čínskom nákupnom centre
Výbuchy v čínskom nákupnom centre Zdroj: YouTube.com

Videá zverejnené na sociálnych sieťach zachytávajú ulicu zahalenú dymom po odpálení výbušného zariadenia.

Jednu obeť a jedného zraneného si v piatok vyžiadali dva výbuchy v komplexe nákupného centra v meste Čchang-Čchun ležiacom na severovýchode Číny. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady, ktoré incident začali vyšetrovať ako trestný čin.

Miestni hasiči dostali okolo 15.13 h miestneho času (08.13 h SEČ) informáciu o explózii auta v podzemnej garáži nákupného centra Wanda Plaza, napísali úrady na sociálnych sieťach. Druhá explózia nastala o tri minúty neskôr na 30. poschodí komplexu, v ktorom sa okrem obchodov nachádzajú aj kancelárske priestory a byty.

https://www.youtube.com/watch?v=X8GLok5Sa1s


Videá zverejnené na sociálnych sieťach zachytávajú ulicu zahalenú dymom po odpálení výbušného zariadenia. Ďalšie video zachytáva výbuch na hornom podlaží výškovej budovy. Agentúre AFP sa vierohodnosť videí nepodarilo overiť.

Nákupné a zábavné centrá Plaza patriace čínskej developerskej spoločnosti Wanda Group sa nachádzajú vo viacerých mestách v krajine, uviedla agentúra DPA.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti

ONLINE: Rusko pokračuje v raketových útokoch po celej krajine, oznámila ukrajinská armáda ON-LINE
  • Ruské jednotky pokračujú v raketových útokoch na vojenské ciele a civilistov po celej Ukrajine.

  • Na fotografii, ktorá sa šírila začiatko mája na slovenskom Facebooku, nie sú žiaci z ukrajinského Ľvova, ale z ruskej Penzy.

  • Lídri Estónska, Lotyšska a Litvy v stredu v spoločnom vyhlásení schválili "historické rozhodnutie" Fínska a Švédska požiadať o členstvo v Severoatlantickej aliancii.