Sudkyňa usvedčila bývalého šéfa Trumpovej volebnej kampane z klamstva

Paul Manafort
Zdroj: TASR

Podľa Amy Bermanovej Jacksonovej existuje dostatočné množstvo dôkazov toho, že Manafort klamstvami porušil dohodu s prokuratúrou.

Americká sudkyňa usvedčila v stredu Paula Manaforta z vedomého klamania vyšetrovateľom a federálnej porote v otázke podozrení zo zasahovania Ruska do prezidentských volieb v USA v roku 2016. Manafort bol šéfom predvolebnej kampane súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Podľa sudkyne Amy Bermanovej Jacksonovej existuje dostatočné množstvo dôkazov toho, že Manafort klamstvami porušil dohodu s prokuratúrou. Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller, ktorý preveruje zasahovanie Moskvy do zmienených volieb, obvinil Manaforta ešte v novembri z toho, že klamal federálnym vyšetrovateľom o viacerých záležitostiach, najmä o vzťahu so svojím rusko-ukrajinským politickým konzultantom Konstantinom Kilimnikom.

Manafort sa v septembri na federálnom súde vo Washingtone priznal k sprisahaniu proti Spojeným štátom a k sprisahaniu za účelom marenia spravodlivosti a súhlasil so spoluprácou. V súlade s dohodou o spolupráci s prokuratúrou mu hrozilo maximálne desaťročné väzenie.
Stredajší verdikt súdu však podľa agentúry AP Manafortovu šancu na skrátený trest znižuje.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Paul Manafort

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.