Útok kyselinou v parížskom metre

Páchateľ polial muža v metre a ušiel.

Polícia v Paríži pátra po mužovi, ktorý v piatok ráno polial cestujúceho v metre kyselinou, uviedli novinky.cz. Incident sa stal medzi stanicami Bastille a Gare de Lyon.

Dopravu v metre museli pozastaviť. Obeť museli vo vážnom stave previesť do nemocnice. Zasiahnuté mala ruky aj tvár. Páchateľ ušiel a polícia po ňom intenzívne pátra. Ďalšie podrobnosti k prípadu zatiaľ nie sú známe.

V stredu popálila v metre "neznáma tekutina" muža a ženu, podľa polície však tieto dva prípady spolu nesúvisia.

V septembri 2017 utrpeli dve americké turistky zranenia, keď ich na železničnej stanici v juhofrancúzskom Marseille napadla žena kyselinou chlorovodíkovou.PARÍŽ/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kyselina

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.