Karneval v Benátkach opäť vyráža dych

Povedali si áno.
Zdroj: TASR/AP Photo/Antonio Calanni

Tohtoročná slávnosť je pravdepodobne posledná, ktorú vidia návštevníci bez poplatku.

Slávne Benátky opäť žijú karnevalom. Do mesta prúdia tisícky turistov, ktorí sa v maskách prechádzajú starobylými ulicami. Tohtoročná slávnosť sa začala prehliadkou na veľkom kanáli, ktorý je hlavnou dopravnou tepnou Benátok.

Najslávnejšie podujatie tohto druhu v Európe opäť je vyráža dych. Celé mesto žije karnevalom. Ulice sú plné masiek, hudby a radosti.

Hlavným motívom bol obrovský svetelný Mesiac, pod ktorým sa plavili rôzne gondoly. V každej z nich sa dialo niečo iné. „Veľmi sa mi páčila myšlienka s lietajúci Mesiacom. To, čo sa dialo na vode, bolo fantastické, výborný nápad," ospevoval karneval jeden z návštevníkov.

Masky sú neodmysliteľnou súčasťou karnevalu. Ich hlavným cieľom v minulosti bolo skrývať spoločenské rozdiely tak, aby sa obyvatelia viac zabávali.

Dva týždne žijú Benátky rôznymi akciami, koncertmi či divadelnými predstaveniami. Takmer na každom rohu sa niečo deje, či už vo dne, alebo v noci. Všade sú totiž muzikanti.

Tohtoročný karneval je pravdepodobne posledný, ktorý vidia návštevníci bez poplatku. Mesto totiž onedlho zavedie vstupné do mesta. Chce tak dostať pod kontrolou čoraz väčší nápor turistov. Vďaka pribúdajúcim zvedavcom musí radnica míňať aj viac peňazí na udržiavanie čistoty a poriadku.


BENÁTKY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Karneval

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.