Z rande sa stal horor: Muža uniesli, mučili ho tri dni a pripravili o tisícky eur

Požiar bytoviek v Bangladéši
Požiar bytoviek v Bangladéši Zdroj: ENEX

Našťastie sa mu podarilo ujsť a je živý a zdravý.

O hororovom zážitku hovorí Belgičan Ruben Vanhees (33), ktorý v Kolumbii zažil peklo a bál sa o svoj život. Cez sociálnu sieť Tinder si dohodol rande s peknou mladou ženou, no z romantického stretnutia nič nebolo. Neznámy miestny gang ho uniesol a zadržiaval tri dni.

Na ten deň nikdy nezabudne. So ženou sa stretol v meste Medellin, ale iba na chvíľu. Sedel s ňou v aute, keď zrazu vodič zastal a do vozidla nastúpili ďalší dvaja ozbrojení muži. Ocitol sa medzi nimi a žena si presadla na predné sedadlo.

Muži Rubenovi zviazali zápästia aj členky a dali mu okolo krku slučku. Zaviezli ho niekde do hôr a vyžiadali si od neho všetky platobné karty a ich kódy. Potom ho strčili do diery a mučili ho.

„Povedali mi, že keď tie kódy nebudú správne, budú mi po jednom odrezávať prsty. Bolo mi hrozne zima a spútali ma tak, že keby som sa veľmi hýbal, slučka okolo krku by ma zadusila," prezradil Ruben.


Väznili ho celé tri dni, striedali miesta a ocitli sa aj v lacnom hoteli. Z účtu mu vytiahli desiatky tisíc eur. Nakoniec sa mu podarilo ujsť.

Keď zostal ráno sám s jedným únoscom, využil to, že ešte spal a utiekol z izby. Zamieril na recepciu, kde im povedal, že ho uniesli a aby ihneď zavolali políciu. Potom v spodnej bielizni vybehol na ulicu. „Žiadny taxík mi nezastavil, mysleli si, že som blázon. Nakoniec mi pomohli strážnici z pobočky banky." V ten istý deň sa dostal na belgický konzulát, kde požiadal aj o dočasný pas. Polícia sa jeho prípadom zaoberá, vyšetrovanie stále pokračuje.

Dnes sa už našťastie nachádza opäť doma v bezpečí a svoj príbeh vyrozprával aj belgickej polícii a médiám. Chce tak varovať ľudí, aby sa im niečo podobné nestalo. „Kolumbia sa stala populárnou turistickou destináciou, preto musím ľudí varovať, že to nie je také bezpečné miesto, ako si možno myslia," dodal Ruben pre agentúru ENEX.

BOGOTA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.