Kriminálnika rozzúrila výška trestu, svojho právnika priamo na súde zmlátil do bezvedomia

dv 8_19 kovalcikova kobielsky_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: reprofoto: YouTube/Fox 8 News Cleveland

Agresora, ktorý mal na rukách celý čas putá, po niekoľkých sekundách spacifikovala justičná stráž.

Kriminálnik reagoval na vynesenie rozsudku útokom na svojho právnika. Recidivista David Chislton sa postavil pred sudkyňu v Clevelande aby si vypočul verdikt a výška trestu ho šokovala natoľko, že zmlátil do bezvedomia svojho právnika Aarona Brocklera.

Chislton mal na krku obvinenia z viac ako dvoch desiatok trestných činov vrátane útoku na svoju priateľku a podpálenia bytovky. Amok dostal, keď mu sudkyňa povedala, že si vo väzení odsedí 47 rokov. Informoval o tom portál Cleveland.com.

Agresora, ktorý mal na rukách celý čas putá, po niekoľkých sekundách spacifikovala justičná stráž. Právnik utrpel viaceré poranenia tváre a ľahký otras mozgu. Tvrdí, že posledné, čo si pamätá je, ako sa k nemu Chislton nakloní.


Práve vo chvíli, keď sa na neho odsúdený vrhol, chcel Brockler svojmu klientovi povedať, že sa bude usilovať o zníženie trestu.

Právnik aj napriek zraneniam bral incident s nadhľadom. V rozhovore pre spomínaný denník útok zľahčoval:"Bolo to celkom zábavné," uviedol Brockler. Chislton si svojim činom ešte viac zavaril a je možné, že mu udelia ešte vyšší trest.

CLEVELAND/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Súd

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.