Neverili vlastným očiam. Muž natlačil do auta teľa, hľadali ho policajti z celého okresu

Dušan Jarjabek.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/infostrow

Po niekoľkých hodinách sa im podarilo vodiča vypátrať.

Vodiči na jednej z poľských ciest sa nestačili čudovať. Ako informuje TVN24, v miniatúrnom osobnom vozidle ktosi viezol teľa.

Zviera je na zadných sedadlách a v kufre natlačené ako sardinka. Nečakaného pasažiera sa podarilo natočiť jednému z vodičov.

"Žiadne oficiálne oznámenie sme nedostali, video sme však spozorovali na sociálnych sieťach. Na základe toho sme učinili potrebné kroky k nájdeniu majiteľa vozidla," povedal hovorca miestneho policajného oddelenia v Kalisze.


Zdroj: YouTube/infostrow

Po niekoľkých hodinách sa im podarilo vodiča vypátrať. "Ukázalo sa, že ide o poľnohospodára z obce Želazkow," potvrdil policajný hovorca Andrzej Borowiak. Podľa neho však bolo všetko v medziach zákona.

Auto, v ktorom vodič teľa viezol, bylo totiž evidované ako nákladný voz. "Vozidlo je vybavené špeciálnou ochrannou mriežkou a protisklzovou rohožkou na podlahe," vysvetluje Borowiak. Farmár policajtom prezradil, že zviera kúpil na trhu a prevážal ho na svoju farmu.

Teliatko vážilo len niečo 60 kilogramov, takže auto nebolo preťažené. Ďalšie vyšetrovanie tak už nie je potrebné.

VARŠAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti

ONLINE: Rusko pokračuje v raketových útokoch po celej krajine, oznámila ukrajinská armáda ON-LINE
  • Ruské jednotky pokračujú v raketových útokoch na vojenské ciele a civilistov po celej Ukrajine.

  • Izrael dodal Ukrajine 2000 vojenských prilieb a 500 nepriestrelných viest, ktoré sú určené pre záchranné zložky a civilné organizácie.

  • Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder čelí ďalšiemu trestu za to, že odmieta otvorene odsúdiť inváziu Ruska na Ukrajine.