Zahraničné

Turisti objavili chodník, ktorý pruží ako trampolína

Chodník v kanadskom lese pruží ako trampolína
Zdroj: YouTube

Ojedinelý úkaz teraz vŕta hlavou rade odborníkov i laikov.

Na dvoch turistov čakalo pri prechádzke lesom v kanadskom Quebecu veľké prekvapenie. Na jednom mieste pod nimi totiž začala perovať zem ako trampolína. Aj keď už sa ozvali hlasy, že ide o podvod, experti majú pre tento prírodný fenomén svoje vysvetlenie, napísal server dailymail.co.uk.

Zdroj: YouTube
Zvláštne miesto sa nachádza neďaleko rieky v lese v St . Jerome. Keď tam dvojica mužov dorazila, začala sa im pôda pod nohami hojdať. Ojedinelý úkaz, ktorý samozrejme zdokumentovali, teraz vŕta hlavou rade odborníkov i laikov.

Podľa vyjadrenia profesora Andrewa Schofield z univerzity v Cambridge môže byť jav spôsobený tým, že na akúsi priehlbinu v krajine spadlo niekoľko mladých stromov, ktoré potom zakrylo opadané lístie a konáre. Čo by vysvetlilo vznik pružnej platformy. " Som si pomerne istý, že to je najpravdepodobnejší dôvod, prečo zem na videu pruží, " dodal.

https://www.youtube.com/watch?v=f1IAxhSRnewIní experti sa zase domnievajú, že by sa mohlo ísť o husté rašeliniská pokryté machom. A ďalšou možnosťou je vraj skvapalnenie pôdy, kedy zem do seba vstrebáva veľké množstvo vody. To ale iní odmietajú s tým, že na takom mieste sa nevyskytujú rastliny s listami.

QUEBEC, YouTube

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti