Chlapec (8) spadol z lanovky. Zachránili ho tínedžeri na svahu

bucko katka_tvnoviny.mp4
Zdroj: YouTube.com

Vytvorili pre neho improvizovanú sieť, do ktorej spadol a nič sa mu nestalo.

Dramatická situácia nastala na svahu v lyžiarskom stredisku Grouse Mountain v kanadskom Vancouveri. Iba 8-ročný chlapec vykĺzol zo sedačkovej lanovky. V poslednej chvíli ho zachytil za zápästia otec, ale nedokázal ho vytiahnuť späť.

Nastala mimoriadna situácia. Lanovku okamžite zastavili. Pod chlapcom sa zbehli lyžiari a snoubordisti, ktorí boli najbližšie. Zaujímavosťou je, že to boli hlavne 12-roční tínedžeri. Pripravili pre neho improvizovanú sieť a presvedčili ho, aby do nej spadol.


Medzi malými záchranármi bol aj Joshua Ravensbergen (12). Spolu s kamarátmi okamžite prišli na pomoc. Podľa neho bolo ťažké chlapca presvedčiť, aby odkopol lyže a pustil sa otca. Bál sa, no nakoniec svoj strach prekonal. Tínedžeri ho zachytili ukážkovo a nič sa mu nestalo.

Celý incident nakrúcali lyžiari z lanovky a zverejnili ho aj na internete. V závere videa počuť, ako tínedžerov vychválili a považovali ich za hrdinov.

Ako uviedol hovorca rezortu, chlapca pre istotu previezli do nemocnice, aby podstúpil preventívne vyšetrenie, uviedol portál tn.cz.

VANCOUVER/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kanada

Dôležité udalosti