Na letisku našli batožinu s 1 500 korytnačkami. Boli obalené lepiacou páskou

Pašerák sa svojej batožiny zrejme vzdal, lebo sa dozvedel o mimoriadne prísnych trestoch za nezákonné pašovanie voľne žijúcich zvierat.

Filipínska polícia objavila na letisku v hlavnom meste Manila 1 500 malých korytnačiek pašovaných v neoznačenej batožine. Zvieratá boli obalené striebornou lepiacou páskou. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra BBC.

Celkovo 1529 malých suchozemských i vodných korytnačiek rôznych druhov sa našlo v nedeľu v štyroch neoznačených batožinách v príletovej časti medzinárodného letiska Ninoy Aquino. Ich hodnota na čiernom trhu by dosiahla v prepočte 76 730 eur.

Polícia sa domnieva, že pašerák sa svojej batožiny vzdal po tom, ako sa dozvedel o mimoriadne prísnych trestoch za nezákonné pašovanie voľne žijúcich zvierat. Za takýto trestný čin hrozia pašerákom až dva roky väzenia a vysoká pokuta.

Podľa colného úradu kufre opustil filipínsky pasažier, ktorý do Manily pricestoval letom filipínskych aerolínií z Hongkongu.

Medzi pašovanými plazmi boli aj druhy nachádzajúce sa na červenom zozname ohrozených druhov korytnačiek.

Korytnačky si často ľudia volia za svojich exotických domácich miláčikov. V Ázii ich navyše využívajú aj v rámci tradičnej medicíny či ako gurmánsku delikatesu.

MANILA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Korytnačky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.