V Česku sa opäť zrazili dva vlaky. Zranilo sa 21 ľudí

Andrejka Šprochová
Zdroj: Polícia ČR

V pondelok sa zrazil nákladný vlak s osobným.

Na hlavnej železničnej stanici v Brne sa v utorok ráno zrazili dva osobné vlaky. Podľa prvých informácií utrpelo zranenia 21 osôb. Z vlakov bolo evakuovaných zhruba 250 ľudí, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Na mieste zasahujú tri jednotky profesionálnych hasičov.

"V tejto chvíli máme na mieste tri posádky sanitiek bez lekárov. Ošetrili sme päť ľudí a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde len o ľahké zranenia," oznámila hovorkyňa juhomoravskej záchrannej zdravotníckej služby Michaela Bothová.

Za uplynulé dva týždne došlo v ČR už k niekoľkým vlakovým nehodám a incidentom. Zatiaľ posledný sa odohral v pondelok v regióne Chrudimsko, kde sa zrazil nákladný vlak s osobným. Zranených bolo päť ľudí.

V sobotu išli oproti sebe dva vlaky v Prahe, pričom sa zastavili len asi 37 metrov od seba. Minulý týždeň v stredu sa zrazili lokomotívy v Havlíčkovom Brode. Deň predtým vrazila na stanici v Jihlave posúvaná súprava do osobného vlaku, pričom zranenia utrpeli dvaja ľudia. Pred dvoma týždňami išiel vlak s 11 cestujúcimi medzi Martinicami a Velkým Meziříčím šesť kilometrov bez rušňovodiča.

PRAHA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Česko

Dôležité udalosti