V Británii vyčíňa nebezpečný gang. S nožmi útočia na náhodné obete

The Voice Česko Slovensko
Zdroj: Shutterstock.com

Naposledy zabili iba 17-ročné dievča a rovnako starého chlapca.

Veľká Británia začína žiť v strachu. Iba za posledných 14 dní došlo v krajine k 12 vraždám hlavne mladých ľudí a tínedžerov. Naposledy, v nedeľu, podľahol vážnym zraneniam 17-ročný nadaný študent z Manchestru. Pár dní pred ním dobodali na ulici v Londýne 17-ročné dievča.

Yousef Ghaleb Makki zomrel pár hodín po útoku v nemocnici. Za útokom stoja dvaja 17-roční chlapci, ktorých už zadržala polícia. Jodie Chesneyová je ďalšou náhodnou obeťou. V piatok večer bola s priateľmi v parku a hrali hudbu. Zrazu sa tam objavili dvaja mladíci a jeden z nich ju bodol nožom do chrbta. Vážnemu zraneniu podľahla, polícia po páchateľoch stále pátra.

Britské médiá píšu o nebezpečnom gangu a ľudia sa boja, že vraždenie sa neskončí. Páchatelia sú údajne vyhecovaní na sociálnych sieťach, prípadne ide o takzvané „prijatie" do gangu. Obete sú náhodné a ide o mladých ľudí.

Tragickú bilanciu rieši polícia aj politici. Zaviedli viaceré opatrenia na mnohých miestach.

Od roku 2016 v Británii stúpol počet vrážd spáchaných neplnoletými na ich vrstovníkoch takmer dvojnásobne. Za posledných päť rokov množstvo zranení následkom rezných zbraní stúplo dokonca o 93 percent, píše portál idnes.cz.

LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti