V Etiópii sa zrútil Boeing 737. Medzi obeťami sú aj manželka, syn a dcéra poslanca A. Hrnka

Čína a Etiópia pozastavili všetky lietadlá typu Boeing 737-8 MAX.
Zdroj: Profimedia

Zatiaľ nie sú známe príčiny nešťastia.

Medzi Etiópiou a Keňou sa zrútil Boeing 737, na palube ktorého bolo 157 ľudí. Lietadlo patrilo spoločnosti Ethiopian Airlines. Haváriu nikto neprežil. Etiópia vyhlásila na pondelok štátny smútok.

Podľa už potvrdených informácií bola na palube lietadla najbližšia rodina poslanca Antona Hrnka - manželka Blanka, syn Martin a dcéra Michaela ako aj novinárka a charitatívna pracovníčka z organizácie Dobrá novina Danica Olexová. Dohromady teda štyria Slováci.

Syn Martin bol znalcom Afriky, ako sprievodca v minulosti pracoval pre cestovku špecializujúcu sa na poznávacie zájazdy. Afriku sa zrejme rozhodol ukázať aj svojej mame a sestre.

Danica Olexová mala v Afrike naplánovanú dvojmesačnú cestu do Kene a Tanzánie v rámci charitatívnych projektov.

Ďalšie obete nešťastia

Na palube lietadla zahynul napríklad aj Srb Djordje Vdovič, ktorý podľa srbského denníka Večernje Novosti pracoval pre Svetový potravinový program. 

O život prišiel aj Paolo Dieci, zakladateľ humanitárnej organizácie CISP, ktorá v rámci svojich projektov v Keni, Líbyi a Alžírsku veľmi tesne spolupracovala s Detským fondom OSN (UNICEF).

Zahynuli aj traja aktivisti humanitárnej organizácie Africa Tremila, ktorá sídli v talianskom meste Bergamo.

Pri leteckom nešťastí zomrel zrejme aj známy kenský futbalový funkcionár Hussein Swaleh.
O život prišli aj traja rakúski lekári, ktorí cestovali do Zanzibaru na pracovnú cestu.

Pozrite si reportáž Tomáša Veleckého o havárii


Agentúra AP zverejnila zoznam, podľa ktorého svojich občanov mala na palube lietadla Keňa (32), Kanada (18), Etiópia (9), Čína (8), Taliansko (8), USA (8), Francúzsko (7), Británia (7), Egypt (6), Nemecko (5), India (4), Slovensko (4), Rakúsko (3), Rusko (3), Švédsko (3), Španielsko (2), Izrael (2), Maroko (2), Poľsko (2), Belgicko (1), Džibutsko (1), Indonézia (1), Írsko (1), Mozambik (1), Nórsko (1), Rwanda (1), Saudská Arábia (1), Sudán (1), Somálsko (1), Srbsko (1), Togo (1), Uganda (1), Jemen (1), Nepál (1), Nigéria (1) a jedna osoba cestovala s pasom OSN.


ETIÓPIA/jh/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Boeing

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.