Nová teória o záhadnom zmiznutí Maddie

video-1552984100.mp4
Zdroj: File TASR/AP Photo/McCann Family

Polícia sa obáva, že dievčatko bolo len jednou z mnohých obetí.

Maddie McCannová sa mohla stať obeťou sériového sexuálneho násilníka. Polícia sa obáva, že dievčatko, v tom čase mala iba tri roky, bola len jednou z mnohých obetí. Násilník mohol uskutočniť až 28 útokov v okruhu zhruba 60 kilometrov od hotela, z ktorého Madeleine zmizla. Nová teória sa objavila v dokumente, ktorý zrekonštruoval incident. Jej autori tvrdia, že mali prístup k nikdy predtým nepočutých svedectvách tých, ktorí boli v centre príbehu, píše Daily Mail.

Maddie zmizla bez stopy pred 12 rokmi

V máji to bude už 12 rokov, čo sa po Maddie na dovolenke v portugalskom Praia da Luz zľahla zem. Dievčatko mohol podľa nových informácií uniesť sériový sexuálny násilník, ktorý mal v čase útoku na sebe chirurgickú rúšku.

Maskovaný muž sa mal podľa tejto verzie plížiť do hotelov a prenajatých nehnuteľností v tejto oblasti a zameral sa na britské rodiny. Vyšetrovatelia Anthony Summers a Robbyn Swan, ktorí o prípade napísali knihu, uviedli, že muž v chirurgickej rúške bol jedným z najmenej 12 podozrivých. Podľa Summersa vyšetrovatelia odhalili najmenej 28 prípadov, kedy sa sexuálny agresor zameral na domy, ktoré vlastnili alebo si prenajímali britskí turisti.

Zdroj: File TASR/AP Photo/London Metropolitan Police

"V jednom prípade, s ktorým sme sa stretli, rodičia spali v spálni a ich dve dcéry, jedenásťročná a sedemročná, spali vo vedľajšej izbe. Muž prišiel a ľahol si na posteľ vedľa mladšieho dieťaťa. Dievčatko potom rodičom povedalo, že mal na sebe nejakú lekársku masku. Spýtala sa ho: "To si ty, ocko?" odpovedal po anglicky, že áno, ale znel ako cudzinec," tvrdí Summers.

Podľa Summersa sa niečo podobné mohlo odohrať aj v osudnú noc, keď zmizla Maddie. Tú rodičia uložili spať na hoteli s jej dvoma súrodencami a odišli do reštaurácie. Keď sa vrátili, Madeleine v izbe nebola. Zostali po nej len otvorené dvere a okno.

Rodičia Maddie však dokument kritizovali. Tvrdia, že by mohol potenciálne brániť hľadaniu ich dcéry.

PRAIA DA LUZ/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dokument

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.