VIDEO: Zbesilá policajná naháňačka v nočnom Brne. Cudzinci za jazdy vyhodili z auta samopal

Anastasia Kuzminová.
Zdroj: Facebook/Policie ČR

Na Rooseveltovej ulici volkswagen zrovnal so zemou dopravné značky a takmer zrazil ľudí na chodníku, ktorí sa mu na poslednú chvíľu vyhli.

Česká polícia zverejnila na sociálnej sieti video z dramatickej naháňačky v uliciach nočného Brna. Pre mužmi zákona unikalo ukradnuté auto s rakúskou ŠPZ-kou. Podozrivé vozidlo, v ktorom sedelo päť cudzincov, si všimla hliadka cudzineckej polície na Křenovej ulici. Informoval portál tn.cz.

Policajti si volkswagen s tmavými sklami preverili a zistili, že je po ňom vyhlásené pátranie v celom Shengenskom priestore. ŠPZ-ka pritom mala patriť mercedesu.

Policajti sa vozidlo snažili zastaviť, ale vodič na výzvy nereagoval. Rútil sa centrom mesta a do prenasledovania sa zapojili ďalšie policajné autá. Na Rooseveltovej ulici volkswagen zrovnal so zemou dopravné značky a takmer zrazil ľudí na chodníku, ktorí sa mu na poslednú chvíľu vyhli.

Z vozidla niekto počas jazdy dokonca vyhodil samopal zabalený v uteráku. Keď už sa zdalo, že sa policajtom podarilo auto zablokovať, volkswagen sa opäť pohol a rozrazil si cestu. Naháňačka sa skončila až keď policajti spustili paľbu keď vozidlo vošlo do protismeru na diaľnici D2. V aute sa našli náboje, ďalšie zbrane, neznáma usušená rastlina a registračné značky. Šofér auta mal pozitívny test na drogy. Štátny zástupca navrhol vziať päticu mužov do vázby.

BRNO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajná naháňačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.