Brnianska nehoda električky s trolejbusom má 38 zranených

Medzi zranenými sú aj dve deti.

V juhomoravskej metropole Brno sa v pondelok popoludní čelne zrazili električka a trolejbus. Podľa aktuálnych informácií záchrannej služby utrpelo zranenia až 38 ľudí, z toho 12 má ťažké zranenia. Záchranka aktivovala špeciálny traumatologický plán, používaný pri hromadných nešťastiach. Napísal to český spravodajský portál Novinky.cz.

Nehoda sa stala po 13.30 h SELČ na križovatke ulíc Masná a Křenová. Električka sa presúvala bez cestujúcich a nachádzal sa v nej len vodič. "Je to hromadné nešťastie, zdravotníci zranených rozdeľovali podľa závažnosti poranení," uviedol pre Novinky.cz na mieste hovorca hasičov Jaroslav Mikoška a dodal, že sedem ľudí museli jeho kolegovia z vrakov vozov vyslobodzovať.

Hovorkyňa záchranky Michaela Bothová spresnila, že zranených je celkovo 38 osôb. Dvanásť z nich má ťažké zranenia, 11 stredne ťažké a zvyšok utrpel len pomliaždeniny či odreniny. "Ide o mimoriadnu udalosť druhého stupňa, operátorky zaktivovali traumaplán," dodala hovorkyňa. Jeho cieľom je efektívne pomôcť čo najväčšiemu počtu postihnutých.

Zdroj: Twitter Události Brno

Medzi zranenými sú dve deti, ale hovorkyňa neuviedla ich vek. Pacientov rozviezli do štyroch nemocníc. Záchranná služba vyslala na miesto desať sanitiek, doplnila Bothová.

Podľa inšpekcie koľajovej dopravy sa zrazil trolejbus číslo 33 s električkou, idúcou ako "služobná jazda" bez cestujúcich.

Škodu experti odhadli na milión českých korún (38.760 eur). Inšpekcia vyšetruje príčiny a okolnosti nehody, uviedol hovorca toho orgánu Martin Drápal.

Nehodu vyšetruje aj polícia. Jej hovorca Pavel Šváb povedal, že príčin môže byť niekoľko, od technickej poruchy až po chybu niektorého vodiča, ale zatiaľ to "nebudú špecifikovať".

Podľa TV Nova sa však špekuluje o tom, že trolejbus vyšiel do protismeru, pretože sa uhýbal chodcom.


Zdroj: Facebook/

BRNO/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Električka

Dôležité udalosti