Učiteľka v čínskej škôlke zrejme zámerne otrávila 23 detí

Oteckovia
Zdroj: Shutterstock.com

Ženu podozrievajú, že zámerne primiešala do jedla dusitan sodný, z ktorého deti ochoreli.

Na východe Číny zatkli v utorok učiteľku v škôlke, v ktorej ochorelo 23 detí - polícia predpokladá, že išlo o zámernú otravu. Píše o tom agentúra AP.

Učiteľka je podozrivá, že zámerne primiešala do detskej stravy dusitan sodný, píše sa vo vyhlásení polície z mesta Ťiao-cuo, provincia Che-nan. Úrady zverejnili len učiteľkino priezvisko, Wang.

Nadmerné požitie dusitanu sodného môže spôsobiť otravu a mať až fatálne následky. Polícia prípad a jeho okolnosti vyšetruje.

Motív učiteľkinho konania nie je známy, dodala čínska spravodajská televízia CGTN.

Škôlkari a žiaci v Číne sú často terčom smrteľných útokov ľudí trpiacich nenávisťou alebo duševnými chorobami.

V roku 2002 zomrelo vo východočínskom meste Nan-ťing v dôsledku konzumácie jedla obsahujúceho otravu na potkany 42 ľudí, väčšinou školákov. Vraha, ktorý pravdepodobne žiarlil na prosperujúce podnikanie svojej konkurencie, rýchlo odsúdili na smrť a popravili.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme škôlka

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj varoval Bielorusov pred snahou Ruska zatiahnuť ich do vojny ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil príhovor k občanom Bieloruska, ktorých vyzval na solidaritu s Ukrajinou a zároveň varoval pred snahou Moskvy zatiahnuť ich do vojny.

  • Spojené štáty plánujú tento týždeň oznámiť, že zakúpili pre Ukrajinu pokročilý systém protiraketovej obrany zem-vzduch stredného až dlhého doletu.

  • Ruské vojenské jednotky zamerali svoje útoky na mesto Lysyčansk na východe Ukrajiny po tom, ako v sobotu dobyli susedné mesto Severodoneck.