Nájdený chlapec šokoval policajtov. Únoscom vraj utiekol po 8 rokoch

Územie historickej Vydrice.
Zdroj: TASR/AP

Úrady vamerickom štáte Kentucky teraz preverujú jeho totožnosť.

V roku 2011 záhadne zmizol vtedy iba 6-ročný chlapec Timmothy Pitzen. Jeho matka spáchala samovraždu v hoteli v Illinois a chlapca nikde nenašli. Polícia bola bezradná a prípad klasifikovali ako únos.

Po ôsmich rokoch sa zrazu na policajnej stanici v Kentucky objaví 14-ročný tínedžer so slovami, že ušiel svojim únoscom a je spomínaným zmiznutých chlapcom.

Prezradil, že ho zadržiavali dvaja muži v jednom z hotelov reťazca Red Roof Inn. Nebol schopný presne určiť, kde sa hotel nachádza. Vyzerá to tak, že utiekol a bežal až do Kentucky.

Polícia teraz chlapcovu verziu preveruje. Hľadajú dvoch mužov. Podľa chlapcovho popisu sú to belosi, jeden má na krku vytetovanú pavučinu, druhý má na rukách tetovanie hadov.

Úrady zatiaľ nepotvrdili, že ide o zmiznutého Timmothyho. Toho naposledy videli v roku 2011, keď ho matka vzala zo školy a zobrala ho na výlet. Jazdili po zoologických záhradách a aquaparkoch. Potom spáchala samovraždu, uviedla televízia Sky News.

„Môže to byť on, no môže to byť aj výmysel,“ uviedla polícia. Chlapca vzali do nemocnice, kde mu vezmú aj krv a zistia podľa DNA, či ide skutočne o nezvestného chlapca.


USA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.