VIDEO: Hrôza v cirkuse na Ukrajine: Mohutný lev zaútočil na krotiteľa

Miesto nehody.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/2018 US Open Tennis Tournament

Muž utrpel poranenie chrbta aj končatín, incident označil ako takmer fatálny.

Diváci cirkusového predstavenia v ukrajinskom Luhaňsku boli svedkami nečakanej drámy. Krotiteľ levov Hamada Kouta predvádzal s vycvičenými šelmami jedno zo svojich čísel. Píše Metro.

Na videu je vidno ako 32-ročného egyptského muža zrazu jeden z levov atakoval. Zhodil ho na zem, na čo prítomné hľadisko reagovalo veľkým zhrozením.

K druhému útoku nedošlo, lev následne ustúpil. Žena, ktorá bola na predstavení aj s dvomi deťmi, podotkla: „Keď som videla, ako sa lev vzpriečil mužovi, až sa mi srdce zastavilo," hovorí.

Muž utrpel poranenie chrbta aj končatín, incident označil ako takmer fatálny. „Privolal som k sebe jedného leva, zrazu ma však spredu napadol druhý. Zastavil som ho v strede manéžu a chcel som ho upokojiť. On si však nechcel sadnúť," uvádza.

https://www.youtube.com/watch?v=tNrnMlqxz0w


Zdroj: YouTube/2018 US Open Tennis Tournament

Krotiteľ ďakoval Bohu za to, že ho mohutný tvor nepohrýzol do krku. „Spravil som krok dozadu a trafil som ho bičom, pričom som spadol. Lev na mňa vyskočil a pohrýzol ma," dopĺňa Kouta. Po útoku mu zostala hlboká rana na chrbte a jazvy na rukách a nose.

Egypťan s levmi spolupracuje od ich útleho veku. Myslí si, že útočili preto, že krátko po príchode na miesto predstavenia boli v strese. Uznáva však, že to je na 99 percent jeho chyba.

Na zviera sa ale nehnevá, stále ho považuje za svoje. „Poznám ich a verím im viac ako ľuďom," uzavrel.

LUHAŇSK/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Luhaňsk

Dôležité udalosti