Rodina išla na dovolenku cez Airbnb. Taký strach ešte nikdy nezažili

fero maja 13 komplet_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Facebook/

V byte našli skrytú kameru, ktorá ich tajne nakrúcala.

Barkerovci z Nového Zélandu často cestujú, no niečo podobné ešte nikdy nezažili. Ocitli sa vo veľmi nepríjemnej situácii, ktorá ich vydesila a šokovala zároveň.

Matka piatich detí Nealie Barkerová na svojom profile na Facebooku zverejnila fotografiu celej svojej rodiny z dovolenky v Írsku. Uviedla, že je to záber z kamery, ktorú našli v obývačke po ubytovaní sa cez Airbnb. Bola zapnutá a tajne ich nakrúcala.

Vydesilo ich to. Kontaktovali majiteľa, ktorý sa im cez telefón ku kamere priznal. Následne informovali administrátora webovej služby.

Airbnb sa ich prípadom podrobne zaoberala až vtedy, keď fotografiu zverejnili na internete. Spoločnosť sa ospravedlnila, majiteľa bytu vylúčila zo svojej stránky a navyše mu nariadila pokutu a finančnú náhradu poškodenej rodine.

Kameru našla hlava rodiny Andrew. Je to IT konzultant a v technike sa vyzná. Keď hľadal wifi pripojenie, narazil na vysielanie kamerového systému, s ktorým sa spojil.

„Zrazu sme sa všetci videli na mojom mobilnom telefóne. Stúpol mi adrenalín a začal som sa trocha báť," prezradil pre Sky News Andrew.

NOVÝ ZÉLAND/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rodina

Dôležité udalosti