Brniansky starosta zverejnil video zo zrážky trolejbusu s električkou

Na videu je vidieť, že trolejbus ide rovno po električkových koľajniciach a náhle zabočí priamo do jazdnej dráhy oprotiidúcej električky.

Starosta mestskej časti Brno-Bohunice Antonín Crha zverejnil vo štvrtok na Facebooku video zachytávajúce zrážku trolejbusu a električky z 1. apríla v Brne, pri ktorej utrpelo zranenia 40 ľudí, z toho trinásti ťažké. Informoval o tom český spravodajský portál Novinky.cz.

Pozrite si video zo zrážky


Na videu je vidieť, že trolejbus ide rovno po električkových koľajniciach a náhle zabočí priamo do jazdnej dráhy oprotiidúcej električky, s ktorou sa zrazí. Crha pre denník Právo povedal, že video mu niekto poslal, ale už nevie, kto.

Policajti v stredu uviedli, že príčinu zrážky stále vyšetrujú, ale preferujú technickú poruchu. "Z prehliadky miesta dopravnej nehody a z ďalších dosiaľ urobených úkonov trestného konania sa zdá ako najpravdepodobnejšia verzia technická porucha na trolejbuse," oznámil hovorca polície Jan Šváb.

Okrem toho prichádza do úvahy ako príčina nehody napríklad i zlyhanie vodiča. Policajti riešia prípad ako podozrenie zo všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

Nešťastie sa stalo v pondelok 1. apríla po 13.30 h SELČ na brnianskej križovatke ulíc Masná a Křenová. Inšpekcia koľajovej dopravy informovala, že električka išla bez cestujúcich s označením "služobná jazda". Škodu odhadli na vyše milión českých korún (39.000 eur).

Riaditeľ brnianskeho dopravného podniku DPMB Miloš Havránek oznámil, že na špeciálnu linku zriadenú podnikom sa ozvalo zatiaľ desať postihnutých cestujúcich. Išlo vo väčšine prípadov o materiálne požiadavky, v jednom prípade požiadal účastník dopravnej nehody aj o psychologickú pomoc. Havránek zdôraznil, že požiadavky všetkých cestujúcich - napríklad bolestné, náklady na liečenie, úhrada za zničené oblečenie a podobne - budú vybavené, dodali Novinky.cz.

BRNO/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Električka

Dôležité udalosti