Lekár bol šokovaný: V oku ženy našiel živé včely

Podozrivá bandaska.
Zdroj: YouTube.com

Žena prišla do nemocnice s bolesťou v oku. Príčina zaskočila aj ju.

Lekár z taiwanskej univerzitnej nemocnice v meste Kao-siung neveril vlastným očiam. Keď vyšetroval pacientku (28) s bolesťou v oku, našiel niečo nevídané. Usídlili sa jej tam štyri malé včely.

Keď žena, ktorú miestne médiá uvádzajú len ako slečna He, trhala burinu na záhrade, niečo jej vletelo do oka. Myslela si, že to bola iba smietka. Onedlho ju však začalo pichať a bolieť v oku a musela vyhľadať lekársku pomoc.

Doktor Hong Chi Ting jej na prekvapenie všetkých vybral z oka štyri žijúce malé včely, ktoré mali asi 4 milimetre. Predpokladá, že sa chceli napiť ľudských sĺz, pretože často sadajú na človeka kvôli absorbovaniu potu.

„Pacientka nemohla poriadne zatvoriť oko. Pozrel som sa na to mikroskopom a uvidel som niečo čierne, to vyzeralo ako končatina hmyzu," uviedol doktor Hong pre BBC.

„Vybral som prvú včelu, potom druhú, a ďalšiu a ďalšiu. Boli živé a neporušené," dodal. Žena si našťastie oči nepretierala, pretože nosí kontaktné šošovky. Keby to spravila, včely by mohli vypustiť jed, ktorý by ju oslepil.

Včely nezabili, poslali ich na výskum, kde ich budú študovať. Ako uviedol doktor Hong, ešte nič podobné sa v Taiwane zrejme nestalo.

 

TAIWAN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti