Lekár bol šokovaný: V oku ženy našiel živé včely

Podozrivá bandaska.
Zdroj: YouTube.com

Žena prišla do nemocnice s bolesťou v oku. Príčina zaskočila aj ju.

Lekár z taiwanskej univerzitnej nemocnice v meste Kao-siung neveril vlastným očiam. Keď vyšetroval pacientku (28) s bolesťou v oku, našiel niečo nevídané. Usídlili sa jej tam štyri malé včely.

Keď žena, ktorú miestne médiá uvádzajú len ako slečna He, trhala burinu na záhrade, niečo jej vletelo do oka. Myslela si, že to bola iba smietka. Onedlho ju však začalo pichať a bolieť v oku a musela vyhľadať lekársku pomoc.

Doktor Hong Chi Ting jej na prekvapenie všetkých vybral z oka štyri žijúce malé včely, ktoré mali asi 4 milimetre. Predpokladá, že sa chceli napiť ľudských sĺz, pretože často sadajú na človeka kvôli absorbovaniu potu.

„Pacientka nemohla poriadne zatvoriť oko. Pozrel som sa na to mikroskopom a uvidel som niečo čierne, to vyzeralo ako končatina hmyzu," uviedol doktor Hong pre BBC.

„Vybral som prvú včelu, potom druhú, a ďalšiu a ďalšiu. Boli živé a neporušené," dodal. Žena si našťastie oči nepretierala, pretože nosí kontaktné šošovky. Keby to spravila, včely by mohli vypustiť jed, ktorý by ju oslepil.

Včely nezabili, poslali ich na výskum, kde ich budú študovať. Ako uviedol doktor Hong, ešte nič podobné sa v Taiwane zrejme nestalo.

 

TAIWAN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lekár

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.