Maskovaní muži prepadli v Albánsku rakúske lietadlo, ukradli milióny eur

Letisko stráži armáda.

Albánske ministerstvo obrany v stredu povolalo na letisko do Tirany armádu, ktorá má zabezpečiť situáciu po tom, ako tam v utorok pätica maskovaných mužov prepadla lietadlo spoločnosti Austrian Airlines (AUA) a ukradla milióny eur. Informovala o tom agentúra AP.

Ministerka obrany Olta Xhackaová uviedla, že vojenskej polícii a špeciálnemu práporu vzdušných síl nariadila, aby v okolí medzinárodného letiska Matky Terezy v Tirane vytýčili bezpečnostnú zónu.


Útočníci ukradli peniaze v okamihu, keď ich zamestnanci nakladali do lietadla. Vyšetrovacie orgány presnú sumu peňazí nepotvrdili, podľa albánskych médií však ide až o desať miliónov eur.

Polícia jedného z útočníkov, ktorý mal údajne so sebou samopal, granát a niekoľko zásobníkov, zastrelila na úteku. Bezpečnostné sily dodali, že na troch rôznych miestach sa našli vraky troch obhorených vozidiel, ktoré boli použité pri prepade.

Na palube Airbusu A-320 sa v čase incidentu achádzalo 134 pasažierov. Cestujúci ani letecký personál neutrpeli zranenia.

Po niekoľkohodinovom oneskorení lietadlo odletelo do Viedne, kde pristálo o 19.18 h.

TIRANA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prepad

Dôležité udalosti

ONLINE: Nemecký prezident vyzval Putina, aby sa stiahol z Ukrajiny ON-LINE
  • Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken oznámil zriadenie novej skupiny, ktorá pomôže v úsilí ukrajinskej generálnej prokuratúry zdokumentovať vojnové zločiny a ďalšie zverstvá spáchané na Ukrajine.

  • Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) v stredu uviedol, že približne 300 rodinám z Ruska a Ukrajiny bol schopný poskytnúť informácie o osude ich blízkych.

  • Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa okamžite stiahol z Ukrajiny.