Niektorí turisti sú naozaj nepoučiteľní. Levica mužovi takmer odhryzla ruku

Emilia Clarke v roku 2011
Zdroj: Reprofoto/Daily Mail

Podľa odborníka sa tento krvavý incident mohol skončiť aj tragicky.

Aj toto je dôkaz, že niektorí turisti sú naozaj nepoučiteľní a nerešpektujú varovania. Potom to dopadne presne takto.

Manželia Pieter a Ilze si išli užiť výročie svadby, namiesto toho zažili krvavú drámu. Strávili čas na chate vo Virgínii v Južnej Afrike a okrem toho si boli pozrieť levy. Počas prehliadky žena všetko nakrúcala na kameru, keď muž strčil ruku do klietky medzi levov, aby ich pohladil, píše Daily Mail.

Najskôr hladí chrbát dospelého leva a šteklí ho za uchom. Potom sa otočí k svojej žene a zažartuje: „Keď ma pohryzieš, vrátim ti to."

K plotu sa priblíži aj mladá levica. Ale tá už taká prítulná nie je. Vycerí zuby a mužovi sa zahryzne do pravého predlaktia. Jej zuby prenikajú do kosti, muža ťahá bližšie k plotu. Ženu na zázname počuť ako kričí: „Je to hryzenie, hryzie ho." Levica mužovu ruku zviera niekoľko sekúnd, až ju nakoniec uvoľní.


Pieter skončil v nemocnici vo vážnom stave a utrpel septický šok spôsobený ťažkou infekciou.

Hovorca Tikwe River Lodge, kde bol pár na prehliadke, uviedol, že už šesť rokov chodia turisti na toto miesto bez akýchkoľvek incidentov. Zodpovednosť za útok levice odmieta.

„Všade sú varovné signály," upozornil hovorca.

Muž mal však zrejme aj šťastie v nešťastí. Levica pravdepodobne nebola hladná alebo nebola zvyknutá zabíjať živú korisť vonku vo voľnej prírode. „Levy lovia ako tím, takže ostatní za ohradou by sa mohli ľahko pripojiť a ak by to urobili, tak by ho zabili, či by bol medzi nimi plot alebo nie," povedal odborník.

VIRGINIA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti