V Keni uniesli dvoch kubánskych lekárov

Ozbrojenci uniesli v Keni taliansku dobrovoľníčku.
Zdroj: TASR/AP

Islamistickí militanti najprv zastrelili ich osobného strážcu.

Islamistickí militanti uniesli v piatok dvoch kubánskych lekárov pracujúcich v Keni, keď najprv zastrelili ich osobného strážcu. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestneho predstaviteľa.

Podľa Davida Ohita, riaditeľa úseku komunikácie v okrese Mandera na severovýchode krajiny, ozbrojenci v dvoch automobiloch prepadli lekárov na vozovke počas ich cesty do práce. Unesených Kubáncov predstaviteľ polície identifikoval ako všeobecného lekára Assela Hereru Correu a chirurga Landyho Rodrígueza.

Televízna stanica KTN informovala, že podľa polície lekári so svojimi únoscami, pravdepodobne členmi radikálnej organizácie aš-Šabáb napojenej na teroristickú sieť al-Káida, smerovali do Somálska.

V minulosti dochádzalo v okrese Mandera neďaleko somálskych hraníc k pravidelným útokom, pri ktorých zahynuli desiatky civilistov i príslušníkov bezpečnostných síl. K zodpovednosti za väčšinu z nich sa prihlásil aš-Šabáb.

Agentúra Reuters pripomína, že organizácia aš-Šabáb, operujúca v Somálsku, často podniká útoky aj v Keni, a to najmä v zmienenom pohraničnom regióne. Cieľom útokov je vyvíjať tlak na kenskú vládu, aby zo Somálska stiahla svoje vojenské jednotky.

NAIROBI/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti