Osud Notre-Dame ich nenechal chladnými. Miliardári ponúkli na obnovu stovky miliónov

Katedrála Notre Dame
Zdroj: koláž:tvnoviny.sk profimedia.sk

Finančné zbierky sa začali organizovať ešte v čase, keď oheň zúril v plnej sile.

Francúzsky miliardár a šéf spoločnosti LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) Bernard Arnault v utorok (16. 4.) oznámil, že jeho rodina a spoločnosť prispejú spolu sumou 200 miliónov eur na renováciu parížskej katedrály Notre-Dame, ktorá v pondelok vyhorela. Informovala o tom agentúra AFP.

"Arnauldova rodina a LVHM sa v rámci solidarity po tejto celonárodnej tragédii budú podieľať na rekonštrukcii tejto výnimočnej katedrály, ktorá je symbolom Francúzska, jeho dedičstva a jedinečnosti," uvádza sa v ich vyhlásení.

TIP: Celebrity smútia za katedrálou Notre-Dame. Ich reakcie vás dojmú

Konglomerát LVMH vyrába módne oblečenie, kabelky, vína, destiláty, hodinky a šperky. Do jeho impéria patria značky ako Christian Dior, Céline, Louis Vuitton, Guerlain, Krug, Moët & Chandon, Hennessy, Bvlgari, TAG Heuer alebo Chaumet.

Ďalší francúzsky podnikateľ a miliardár, Francois-Henri Pinault (manžel herečky Salmy Hayek), už predtým prisľúbil na renováciu gotického chrámu pomoc vo výške 100 miliónov eur. Kering vlastní niekoľko luxusných značiek, vrátane Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga a Alexander McQueen.Časopis Forbes odhaduje výšku jeho majetku na 35 miliárd amerických dolárov.

Na internetových stránkach pre organizáciu pomoci dobrovoľných darcov GoFundMe v pondelok spustili viac než 50 kampaní na pomoc v súvislosti s požiarom katedrály.


PARÍŽ/TASR, kc
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Notre-Dame

Dôležité udalosti