Zahraničné

Do nemocnice prišli, aby sa o nich postarali. Zomreli však pri požiari

Požiar v nemocnici v Kórei usmrtil 21 ľudí
Zdroj: SITA

Obete sa nadýchali jedovatých plynov.

Požiar v krídle vidieckej nemocnice so staršími pacientmi v okrese na juhozápade Južnej Kórey usmrtil dnes skoro ráno 21 ľudí. Informovali o tom predstavitelia hasičov, na ktorých sa odvolávala tlačová agentúra AP.

Zdroj: SITA
Zahynulo 20 pacientov a zdravotné sestra, ďalších sedem ľudí utrpelo zranenia.
Obete zomreli, pretože sa nadýchali jedovatých plynov. V čase vypuknutia požiaru na druhom poschodí sa v nemocničnom krídle nachádzalo 33 pacientov a zdravotná sestra, ktorá mala službu. Plamene uhasili pomerne rýchlo, približne po šiestich minútach, dodali predstavitelia. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

Zariadenie sa špecializuje na starších pacientov, ktorí trpia demenciou a sú ochrnutí, takže nemôžu chodiť ani sa voľne pohybovať. Požiar nastal v období, keď juhokórejské úrady ešte stále pátrajú po nezvestných pasažieroch trajektu, ktorý sa potopil minulý mesiac. Tragédia si vyžiadala vyše 300 mŕtvych alebo nezvestných. Južná Kórea zažila v posledných týždňoch aj dve nehody v metre s 200 ranenými a v pondelok 26. mája zahynulo pri požiari vo veľkom nákupnom stredisku osem ľudí, pripomenula agentúra Reuters.

SOUL, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti