Zahraničné

To je drzosť: Starenka spí pred televízorom a zlodej jej prehľadáva byt

profimedia-0179098904.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Všetko zachytila skrytá kamera v byte.

Britská dôchodkyňa mala podozrenie, že k nej niekto chodí na nezvanú návštevu. Požiadala preto o pomoc políciu. Tá jej do bytu nainštalovala skrytú kameru, ktorá odhalila drzého zlodeja.

Margaret Woodwardová (68) prežívala doslova peklo. Jej byt si obľúbil Patrick Reid (51), ktorý sa do neho pravidelne tajne vkrádal. Drzého zlodeja odhalila až kamera.

Patrick sa do bytu vlámal celkovo asi päťkrát za jeden rok. Vôbec mu nevadilo, že pri jeho návšteve bola dôchodkyňa doma. Spala pred televízorom na gauči. On jej zatiaľ pekne pomaly a potichu prehľadával byt.

Zdroj: Profimedia.sk

Dôchodkyňa mala určité podozrenie, aj keď si zo začiatku myslela, že je blázon. Polícia jej ale pomohla. Zlodeja nakrútili skrytou kamerou a mohli ho tak dolapiť a obviniť z viacnásobnej krádeže.

Pri poslednej vlámačke sa dôchodkyňa prebudila a zlodeja prichytila. Muž utiekol z bytu, ale starenka sa nenechala odradiť. Chytila svoju palicu a nasledovala zlodeja von z bytu.

Síce ho nechytila, ale vďaka videozáznamu sa to podarilo polícii. Drzý zlodej celkovo obral dôchodkyňu o 900 libier (vyše 1000 eur).

https://www.youtube.com/watch?v=cn7C3yjr8g8


LONDÝN/JH, profimedia

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.

Krátka správa

Prevádzka letiska vo Frankfurte bola prerušená po spozorovaní dronu.

Viacero letov bolo zrušených alebo odložených. Prevádzka medzinárodného letiska bola úplne zastavená asi na 40 minút. Bezpilotné lietadlo spozorovali opakovane.