Dievčatko si čistilo zuby, zrazu nemohlo dýchať a malo modré pery. Pomôcť mu už nedokázali

Ilustračná snímka.
Zdroj: Tamas Panczel - Eross/shutterstock.com

Mama dávala malému dievčaťu masáž srdca a rýchlo zavolala sanitku.

Len 11-ročná Denise Saldateová z americkej Kalifornie zomrela po alergickej reakcii na zubnú pastu vyrobenej z mlieka. Píše Mirror.

Dievča si čistilo zuby so svojou, o štyri roky staršou sestrou, keď zrazu s obrovským plačom vybehlo z kúpeľne a kričala matke, že nemôže dýchať.

Monique Altamirano, mama nebohej tvrdila, že jej dcérka mala modré pery a nová zubná pasta na predpis jej spôsobila stratu kyslíka.

Mama dávala malému dievčaťu masáž srdca a rýchlo zavolala sanitku, pomoci však už, žiaľ, nebolo.

Incident sa stal ešte 6. apríla, rodiča Denise však teraz naliehajú na verejnosť, aby si so zvýšenou pozornosťou čítali štítky na výrobkoch.

Podľa ich slov nikdy nevideli na zubných pastách ako jednu zo zložiek mlieko, preto ich zarazilo, keď medzi nimi objavili mliečny proteín.

"Dcéru nám to nevráti, ale v jej mene, verme, môžeme pomôcť iným. Naozaj si radšej vždy prečítajte všetko," povedala so žiaľom v hlase mama Monique.

Prečo sa vlastne celý prípad skončil takto tragicky? Dôvod je prostý, Denise ako jednoročnej diagnostikovali alergiu na mliečne výrobky. Pravidelne museli jej stravu konzultovať napríklad aj v škole, ktorú navštevovala.

Na jej pohreb sa už prostredníctvom verejnej zbierky vyzbieralo v prepočte takmer 16-tisíc eur.

KALIFORNIA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zuby

Dôležité udalosti