Zahraničné

Lekári skladali chlapcovi lebku ako puzzle. Takto vyzdravel

Untitled-1.jpg

Narodil sa so vzácnou vadou.

Chlapček z Veľkej Británie sa narodil so vzácnou vadou. Lekári mu preto museli otvoriť lebku a poskladať ju naspäť ako puzzle. Operácia sa našťastie podarila a jazvu od ucha k uchu mu už zakrývajú rastúce vlásky.

Harrymu Phippsu v ôsmich mesiacoch diagnostikovali Saggital craniosynostosis, čo je choroba, ktorá zapríčiňuje deformáciu lebky a následné problémy s tlakom v mozgu, bolesťami hlavy či zlé videnie. Na neobvyklý tvar hlavy bábätka upozornila rodičov v pôrodnici sestrička. Tí sa najskôr urazili, no potom vyhľadali špecialistu.

Zdroj: Louise Baty

„Harry mal pri narodení väčší obvod hlavy ako iné deti. Jeho hlavička bola dlhá a úzka. Sestrička nám kázala, aby sme si odmerali jej rozmery. My sme sa najskôr urazili, no potom sme zistili, že to môže byť vážne," povedala mama Amy (26) pre denník DailyMail.

Ak by chirurgovia rýchlo nezakročili, hlava chlapca by sa mohla pri raste meniť na rugbyovú loptu. Preto Harry v 13-tich mesiacoch podstúpil úspešnú sedem a pól hodinovú operáciu.

„Vedeli sme, že je to riziko a preplakali sme dni a noci. Našťastie sa chirurgom operácia podarila a náš Harry už vyzerá ako každé iné dieťa. Jeho vývoj by mal byť normálny," dodala matka.

Zdroj: Louise Baty

Zdroj: Louise Baty

SHEFFORD/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.