Plánujete dovolenku? Tu je zoznam najlepších a najhorších miest sveta pre turistov

titulka.jpg

Slovensko sa do rebríčka nedostalo ani v jednej kategórii.

Viac ako 54-tisíc respondentov hlasovalo v medzinárodnej ankete zameranej na spokojnosť s destináciami po celom svete.

Cestovateľský portál Tripadvisor.com zverejnil výsledky medzinárodnej ankety zameranej na spokojnosť turistov s destináciami po celom svete.

Viac ako 54-tisíc respondentov hlasovalo v 16 kategóriách, pričom hodnotili napríklad čistotu ulíc, kvalitu verejnej dopravy, taxislužieb, reštaurácií či hotelov.

Podľa výsledkov najhoršie až v piatich kategóriách skončila Moskva. Naopak najlepšie sa v rovnakom počte kategórií umiestnila japonská metropola Tokio.

Najhoršie mestá

Ruské hlavné mesto má podľa respondentov najväčšie nedostatky v ochote domácich obyvateľov, priateľskosti taxikárov, kvality taxislužieb a hotelov. Okrem toho ju respondenti považujú za najviac predraženú. Moskva tiež uzatvára najhoršiu trojku v kategórii „Celkový dojem".


Respondenti tiež negatívne zhodnotili letovisko Punta Cana v Dominikánskej republike. To obsadilo najhoršiu pozíciu v štyroch kategóriách, a v kategórii „Celkový dojem" sa ocitlo na predposlednom mieste. Destináciou s najhorším celkovým dojmom je však podľa účastníkov hlasovania Bombaj.


Najlepšie mestá

Na opačnom konci rebríčkov sa najčastejšie objavovalo Tokio, keď respondenti najlepšie zhodnotili ochotu domácich obyvateľov, čistotu ulíc, kvalitu taxislužieb a verejnej dopravy a predovšetkým celkový dojem.


Druhý najlepší celkový dojem podľa výsledkov ponúka New York, ktorý má tiež prvenstvo za reštaurácie a nočný život. Na tretej priečke sa v kategórii „Celkový dojem" umiestnila Barcelona.


Zoznam najlepších miest:

 1. Tokio
 2. New York
 3. Barcelona
 4. Istanbul
 5. Praha
 6. Viedeň
 7. Berlín
 8. Rím
 9. Paríž
 10. Dubrovník

Zoznam najhorších miest:

 1. Moskva
 2. Bombaj
 3. Punta Cana
 4. Marrakéš
 5. Šarm aš-Šajch
 6. Peking
 7. Hanoj
 8. Rio de Janeiro
 9. Brusel
 10. Kodaň

BRATISLAVA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti

ONLINE: Podľa Medvedeva by zásah na Kryme zo strany krajiny NATO znamenal 3. svetovú vojnu ON-LINE
 • Akýkoľvek zásah súvisiaci so situáciou na polostrove Krym zo strany členského štátu Severoatlantickej aliancie sa rovná vyhláseniu vojny Rusku, ktorá by mohla viesť až k tretej svetovej vojne.

 • Ruská federácia je v platobnej neschopnosti, pretože veritelia nedostali na účet platbu úrokov.…

 • Pri Charkove sa hlavné zoskupenie ruských vojsk sústreďuje na zabránenie postupu ukrajinskej armády…