Poplach v pražskom hoteli: Hromadne sa priotrávili hostia, záchranári vyhlásili traumatologický plán

Idris Elba sa oženil
Zdroj: tn.cz

Do troch nemocníc previezli 15 ľudí vo veku od 16 do 40 rokov.

Pražskí záchranári vyrazili v okolo 21.30 h k do hotela na Turkovej ulici na Chodove. Nevoľnosť hlásila skupina 15 ľudí, ktorí tu boli ubytovaní. Na miesto zamierili aj so špeciálnou výbavou a technikou pre prípad nutnosti ošetriť väčší počet ľudí.

Kvôli zdravotným problémom väčšej skupiny ľudí vyhlásili pražskí záchranári v nedeľu v noci traumatologický plán. Medzi priotrávenými sú tiež mladiství, píše tn.cz.

Záchranári informujú, že ošetrili a do troch nemocníc odviezli 15 ľudí vo veku od 16 do 40 rokov. "Záchranárske operačné stredisko vyhlasuje traumatogický plán, všetky osoby trpia nevoľnosťou a zvracaním. Všetci sú pri vedomí," oznámili záchranári na svojom twitterovom účte.

Traumaplán sa vyhlasuje v prípadoch väčšieho počtu zranených v spolupráci s nemocnicami. Policajti okolie hotela uzavreli. Záchranári priotrávených hostí vyšetrovali vnútri, potom ich previezli na sedadlách alebo ich odviedli do veľkokapacitného záchranárskeho vozidla Atego či do sanitiek. Medzi ošetrovanými boli aj cudzinci.

"Stále platí, že sa jedná o ľahšie prípady spojené s nevoľnosťou," uviedli záchranári.

Zatiaľ nie je jasné, prečo bolo hosťom zle. Mohli niečo zlé zjesť a to aj mimo ubytovacieho zariadenia. Zdravotníci aj policajti zasahovali v rúškach, na miesto prišli na inšpekciu hygienici.

PRAHA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hostia

Dôležité udalosti