V Prahe zmizol v šesťmetrovom kanáli muž, hasiči bojujú o jeho život

Jordan Martinook z Caroliny pred duelom 2. kola play off proti NY Islanders.
Zdroj: Twitter/Hasiči Praha

Do dažďového odtoku spadli dvaja robotníci, jednému sa podarilo dostať von.

Pražskí hasiči a potápači bojujú o život človeka, ktorý sa v pondelok ráno zrútil do šesťmetrového kanálu na dažďovú vodu v Patočkovej ulici v Prahe 6. Na mieste čakajú aj pripravení záchranári, informuje tn.cz.

"Jednotky pražských hasičov vykonávajú vyhľadávanie osoby, ktorá mala spadnúť do šesť metrov hlbokého odtoku na dažďovú vodu," napísal o zložitom zásahu na twitteri hovorca pražských hasičov Martin Kavka.

Hasiči dostali hlásenie od robotníkov, ktorí na mieste pracovali a zavolali na tiesňovú linku, že jeden z nich v kanáli zmizol. V stoke ho pravdepodobne strhol silný prúd. Podľa policajtov pracovali robotníci na stavbe hotela.

Zdroj: Twitter/Hasiči Praha

Pražskí záchranári uviedli, že do kanála spadli dvaja muži. Tridsaťročnému mužovi sa podarilo dostať von. "Po vyšetrení a zabezpečení tepelného komfortu bol prevezený s podchladením a odreninami do Ústrednej vojenskej nemocnice," uviedli záchranári. Na mieste zasahujú dve sanitky a inšpektor.

Na miesto vyrazili tiež pracovníci vodovodov a kanalizácií a spoločne s hasičmi systematicky prehľadávajú kanalizáciu. Zasahujú tri jednotky hasičov vrátane potápačov. Okrem hasičských potápačov aktivovali aj špeciálny tím USAR, ktorý sa špecializuje na vyhľadávanie a záchranu ľudí v zložitých podmienkach a zasahuje napríklad u živelných katastrof ako zemetrasenie alebo povodne.

PRAHA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti