Aké bude leto v Chorvátsku? Prečítajte si predpoveď počasia na prázdniny

Chorvátsko, Dubrovník.
Zdroj: shuterstock.com/julius fekete

Dozvedeli sme sa, na ktorých ostrovoch býva najteplejšie.

Každý rok do Chorvátska mieria tisícky slovenských rodín, a to predovšetkým kvôli teplu, krásnej prírode a mori. Ak aj vy v týchto dňoch plánujete letnú dovolenku na chorvátskom pobreží a premýšľate nad termínom, prinášame vám dlhodobú predpoveď na leto.

MÁJ

Už od druhého týždňa v máji vystúpia priemerné denné teploty v Chorvátsku nad 20 ° C. V priebehu mesiaca by sa predovšetkým na juhu mali teploty držať medzi 21 a 24 ° C, v týždni od 20. mája by malo pribudnúť oblačnosti, bude sprevádzaná občasným dažďom a búrkami. Lokálne výskyt búrok potrvá až do konca mesiaca, informuje tn.cz.

JÚN

Na prelome mája a júna budú teploty dosahovať v priemere 25 ° C cez deň a v noci okolo 17 ° C. Podobné počasie vydrží aj prvý júnový týždeň, kedy meteorológovia hlásia skoro jasno. Búrky hrozia až cez víkend 8. - 9. júna.

A po druhom júnovom víkende sa priemerné denné teploty zvýšia na 27 - 29 ° C a v noci budú dosahovať 18 - 19 ° C. Od piatku 14. júna opäť lokálne hrozia búrky, napadnúť môže až 31 milimetrov zrážok. Búrky by mali postupne ustávať a na konci júna už meteorológovia hlásia skoro jasno.

JÚL

Prvé dva týždne letných prázdnin hlási Chorvátsko slnečné počasie, najvyššie denné teploty budú dosahovať až 32 ° C, priemerne bude na území 29 ° C. Prehánky meteorológovia hlásia od stredy 17. júla.

Vo štvrtok 18. júla by sa mali lokálne objaviť aj búrky. Na konci júla by malo byť počasie slnečné, denné maximá vystúpia až na 32 ° C, priemerné denné teploty by sa mali pohybovať okolo 30 ° C, v noci potom okolo 22 ° C.

AUGUST

Začiatkom augusta vydržia teploty na priemernej dennej hodnote 30 ° C a v noci 22 ° C. Počasie sa zmení tretí augustový víkend, kedy teploty klesnú v priemere o dva stupne. Ku koncu augusta budú dosahovať priemerné denné teploty 27 - 28 ° C, v noci potom nepresiahnu 20 ° C.

Podľa webu novalja.cz býva v máji teplota mora v Chorvátsku 16 ° C, v júni 22 ° C, v júli 24 ° C, v auguste 25 ° C a v septembri 23 ° C.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, ale stále neviete, do ktorej konkrétnej destinácie smerovať, najvyššie priemerné ročné teploty bývajú na ostrovoch Vis, Hvar, v pobrežnom meste Split a v Dubrovníku. Počas júna, júla a augusta neklesnú teploty pod 21 ° C. Teploty v tieni môžu presahovať až 33 ° C.

V jednotlivých oblastiach Chorvátska majú na počasie vplyv vetry, ktoré často a rýchlo menia a ovplyvňujú život miestnych obyvateľov i turistov. Čo sa týka dažďov, najmenej prší práve na chorvátskych ostrovoch, horúce počasie navyše zmierňujú vetríkmi. V júli je dĺžka slnečného svitu v Chorvátsku až 12 hodín.

BRATISLAVA/tvnoviny,sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Chorvátsko

Dôležité udalosti