Počet obetí útokov na kostoly a hotely na Srí Lanke sa zvýšil na 257

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/Manish Swarup

Nárast obetí nastal v dôsledku ďalších úmrtí zranených ľudí v nemocniciach.

Počet obetí veľkonočných útokov na kostoly a hotely na Srí Lanke stúpol na 257. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady.

Konečný počet obetí útokov na tri hotely a tri kostoly v meste Kolombo, ku ktorým došlo 21. apríla, bude ešte vyšší, upozornili srílanské úrady. Nárast obetí nastal v dôsledku ďalších úmrtí zranených ľudí v nemocniciach.

Do nemocníc prijali 496 zranených, z ktorých sa 47 ešte stále nachádza v starostlivosti lekárov a 12 ľudí je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Predstavitelia srílanskej katolíckej cirkvi vo štvrtok uviedli, že v dôsledku obáv z ďalších útokov nedeľné omše počas najbližšej nedele 5. mája neobnovia. Malo sa tak stať prvýkrát, odkedy došlo k útokom.

Cirkev na Srí Lanke dostala totiž informácie o ďalších dvoch možných útokoch na kostoly, uviedol vo štvrtok hovorca kardinála Malcolma Ranjitha. "Na odporúčanie bezpečnostných zložiek sme sa rozhodli, že omše sa nebudú konať ani v jednom kostole," povedal hovorca.

Pri koordinovaných útokoch na kostoly a hotely na Srí Lanke, ktoré spáchalo na Veľkonočnú nedeľu deväť samovražedných atentátnikov, zahynulo vyše 250 ľudí vrátane mnohých detí a najmenej 40 cudzincov. K odpáleniu bômb sa hlási Islamský štát (IS), srílanská vláda však pripisuje zodpovednosť za tieto činy miestnej skupine Národné monoteistické spoločenstvo (NTJ).

KOLOMBO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.