Kňučanie, rany a nadávky. Majiteľ kruto potrestal psa za to, že sa mu vymočil v byte

Pitbull
Zdroj: shuterstock.com

Prípad týrania zvieraťa riešia brnenskí policajti.

Ďalší prípad otrasného správania sa k psíkovi riešila brnenská mestská polícia. V utorok (30.4.) sa na ňu obrátil jeden z obyvateľov, ktorému sa nezdali zvuky zo susedovho bytu. Policajti sa po príchode na miesto nestačili diviť.

Kňučanie psa, rany a nadávky sa nezdali jednému z obyvateľov bytovky v brnenských Žabovřeskách. Okamžite sa preto ešte v noci obrátil na mestskú políciu. Vo vedľajšom byte policajtom otvoril 25-ročný muž. Ten pred hliadkou vôbec nezapieral, naopak priznal, že svojho pitbula udrel. Trestal ho vraj za to, že sa mu vymočil v byte a tiež za to, že na neho údajne vrčal, píše tn.cz.


Susedia však tvrdia, že nešlo o ojedinelú situáciu. Majiteľ psa dokonca strážnikov varoval, že zviera môže byť agresívne. Psík k ním však priateľsky pribehol. V tú chvíľu si všimli podliatiny na jeho hlave a tele. Neprehliadnuteľný bol tiež krvácajúci šrám nad okom.

"Hliadke sa tiež zdalo, že sa u nich pes snaží schovať a ku svojmu majiteľovi sa príliš nemá. Kvôli dôvodnému podozreniu z trestného činu privolali na miesto štátnych policajtov," uviedla hovorkyňa mestskej polície v Brne Tereza Kadrnožková.

Policajti sa celým prípadom zaoberajú. Psíka odviezli na ošetrenie k veterinárovi a následne do útulku mestskej polície.

BRNO/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Česko

Dôležité udalosti