Nádej vo vyšetrovaní zmiznutého dievčatka Maddie? Polícia má novú horúcu stopu

Na archívnej snímke z marca 2007 trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová.
Zdroj: TASR

Dievčatko zmizlo počas dovolenky v hoteli v Portugalsku.

Už dvanásť rokov uplynulo od okamihu, kedy počas dovolenky v Portugalsku zmizlo malé dievča Maddie McCannová z Británie. Aj po takomto dlhom čase polícia pátranie po dievčatku nevzdáva. Píše Daily Mirror.

Kým v marci vyšla informácia, že Maddie mohla byť obeťou sexuálneho násilníka, teraz prišla nová informácia, konkrétne z Portugalska.

Tamojšie noviny Correio da Manha tvrdia, že polícia je zrejme opäť o čosi bližšie k odhaleniu toho, čo sa Maddie mohlo stať.

Zároveň však podľa zdroja polícia pochybuje, že by Maddie, ktorá by teraz mala už 16 rokov, bola ešte nažive. Z hotelovej izby zmizla asi týždeň pred svojimi štvrtými narodeninami v roku 2007.

Najnovšie sa muži zákona upierajú k novému podozrivému. "Nové stopy a nový podozrivý. Polícia zatiaľ tají, o koho ide. Uvoľnili sa však nové prostriedky na vyšetrenie toho, kam dievčatko zmizlo," napísal portugalský denník.

Prípad znovu otvorili v roku 2013, polícia vyšetrovala zlodeja Euclidesa Monteira. Ten krátko pred jej zmiznutím pracoval v reštaurácii v plážovom klube. Neskôr ho však prepustili, pretože okrádal hostí.

Polícia preverovala verziu, že mal Maddie uniesť ako akt pomsty bývalému zamestnávateľovi. Muža však vypočuť nestihli, nakoľko v roku 2009 zomrel pri nehode.

Rodičia dievčatka Kate a Gerry boli v čase jej zmiznutia s priateľmi v reštaurácii na večeri. Stále sa však nevedia s jej zmiznutím zmieriť.

„Opäť je tu tá časť roka. Akokoľvek radi by sme preskočili prvé májové týždne, nedá sa im vyhnúť. Mesiace a roky utekajú príliš rýchlo. Maddie by mala už šestnásť. Nedá sa slovami vyjadriť, ako sa cítime. Upokojuje nás a dáva nám nádej, že vyšetrovanie pokračuje a ľudia po svete zostávajú pozorní. Ďakujeme všetkým, ktorí nás naďalej podporujú," napísali Kate a Gerry.

LONDÝN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vyšetrovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.