V USA popravili dvoch odsúdených vrahov

Jaroslav Halák.
Zdroj: TASR/AP

Vraždu spáchali pred viac ako 20 rokmi.

V americkom štáte Alabama popravili vo štvrtok muža odsúdeného na smrť za štvornásobnú vraždu, ktorú spolu so svojím kamarátom spáchal pred viac ako 20 rokmi. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Podľa úradov v štáte Alabama 41-ročného Michaela Brandona Samru popravili vo štvrtok večer smrtiacou injekciou v štátnom nápravnom zariadení v meste Atmore. Samra a jeho kamarát Mark Duke boli uznaní za vinných z vraždy Dukeovho otca, jeho partnerky a jej dvoch dcér vo veku sedem a šesť rokov, ktorú spáchali v roku 1997.

Vraždu naplánoval Duke, pretože mu otec odmietol požičať svoju dodávku. Na trest smrti bol pôvodne odsúdený aj on, avšak súd mu trest zmenil na doživotie, pretože v čase spáchania vrážd mal 16 rokov. Samra mal 19.

Trest smrti vykonali aj v americkom štáte Tennessee, kde vo štvrtok večer vo väznici s najvyšším stupňom stráženia v meste Nashville popravili smrtiacou injekciou 68-ročného Dona Johnsona. Ten bol odsúdený na smrť za vraždu svojej manželky Connie, ktorú spáchal v roku 1984.

Johnsonova poprava bola v poradí štvrtou, ktorú v Tennessee od augusta minulého roka vykonali, pričom dvaja z odsúdených sa namiesto smrtiacej injekcie rozhodli pre smrť na elektrickom kresle.

MONTGOMERY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti