Násilnosti medzi väzňami v Brazílii si vyžiadali 15 obetí

Nehoda pri Martine.
Zdroj: TASR/AP

Konflikt vypukol počas návštevných hodín.

Až 15 obetí na životoch si vyžiadali nedeľňajšie násilnosti medzi väzňami vo väzení v štáte Amazonas na severozápade Brazílie. S odvolaním sa na informácie miestnej väzenskej správy o tom písala agentúra AFP.

Konflikt medzi väzňami vypukol o 11.00 h miestneho času (17.00 h SELČ) počas návštevných hodín v zariadení, ktoré sa nachádza približne 28 kilometrov od Manausu - hlavného mesta štátu Amazonas.

"Odohrala sa bitka medzi väzňami," uviedli predstavitelia väzenskej správy počas tlačovej konferencie, pričom dodali, že v súvislosti s incidentom bolo začaté vyšetrovanie s cieľom objasniť jeho príčinu.

Zdôraznili tiež, že zodpovedný personál zareagoval na vzniknuté násilie v priebehu niekoľkých minút, čím zabránil možným tragickejším následkom.

V januári 2017 sa v tom istom zariadení odohrala vzbura väzňov, ktorá trvala takmer 20 hodín a vyžiadala si 56 obetí na životoch.

Celkové množstvo väzňov v brazílskych väzniciach presahuje takmer dvojnásobne ich maximálnu kapacitu. Vysoká miera násilia a väzenské vzbury sú v nich aj preto častým javom, píše AFP.

BRAZÍLIA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti