V európskej časti Ruska vybuchla továreň, nezvestné sú dve osoby

snopko_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR/AP

Požiar zachvátil plochu s rozlohou asi 100 metrov štvorcových.

Počet ľudí zranených v sobotu pri výbuchoch a požiari v továrni v ruskom meste Dzeržinsk vzrástol na 38. Stav štyroch z nich považujú lekári za vážny, informovala agentúra TASS, podľa ktorej sa správy o dvoch nezvestných osobách nepotvrdili.

K požiaru a následnému výbuchu došlo v prevádzke na výrobu výbušnín v meste Dzeržinsk, ktoré leží v Nižnonovgorodskej oblasti ležiacej v centre európskej časti Ruska.

Požiar zachvátil plochu s rozlohou asi 100 metrov štvorcových. metre, informovali hasičské zdroje. TASS spresnil, že požiar sa už medzičasom podarilo uhasiť.

Nemenovaný zdroj pre TASS uviedol, že k incidentu mohlo dôjsť z dôvodu nedodržania pravidiel bezpečnosti pri práci.

Podľa operatívneho štábu kvalita ovzdušia v meste nebola v dôsledku požiaru a výbuchov nijako ohrozená.

Podľa agentúry Interfax výbuchy a následný požiar spôsobila zrejme chyba v technologickom procese v prevádzke, kde sa vyrába TNT.

Agentúra TASS s odvolaním sa na vedenie firmy uviedla, že "v jednej z budov došlo k požiaru a v dôsledku výbuchu, ktorý nasledoval po vypuknutí požiaru, došlo k materiálnym škodám. Podľa niektorých zdrojov bola jedna z budov priemyselného objektu vážne poškodená.

Zdroj: Twitter

Podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy miestni obyvatelia už publikovali na sociálnych sieťach fotografie, ako sa kúdol hustého dymu vznáša nad jednou zo štvrtí mesta.

TASS dodal, že tlaková vlna vybila okná na viacerých budovách v okruhu troch kilometrov okolo továrne.

Prevádzka, kde došlo k výbuchom, je súčasťou štátneho výskumného ústavu Kristall založeného v 50. rokoch 20. storočia.

Špecializuje sa na tvorbu výbušnín a ich komponentov, ako aj bezpečné technológie na ich výrobu, testovanie, prepravu a likvidáciu. V roku 2011 začal pracovať pod kontrolou štátnej korporácie Rostechnologija.

K výbuchu v tomto komplexe došlo aj 4. apríla. Príčinou tejto explózie bolo porušenie bezpečnostných pravidiel pri práci.

MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Továreň

Dôležité udalosti

ONLINE: Rusko pokračuje v raketových útokoch po celej krajine, oznámila ukrajinská armáda ON-LINE
  • Ruské jednotky pokračujú v raketových útokoch na vojenské ciele a civilistov po celej Ukrajine.

  • Na fotografii, ktorá sa šírila začiatkom mája na slovenskom Facebooku, nie sú žiaci z ukrajinského Ľvova, ale z ruskej Penzy.

  • Lídri Estónska, Lotyšska a Litvy v stredu v spoločnom vyhlásení schválili "historické rozhodnutie" Fínska a Švédska požiadať o členstvo v Severoatlantickej aliancii.