Vznášajú sa? Nad ruskými tanečníčkami krútia všetci neveriacky hlavou

Ilustračná snímka.

Tanečný súbor Berjozka oslávil 70 rokov.

Ako to len robia? Sú na nejakom neviditeľnom bežiacom páse, na kolieskových korčuliach alebo sa vznášajú? Tieto otázky si pokladá väčšina ľudí, ktorá videla tanečné vystúpenie ruského zoskupenia Berjozka. V skutočnosti ide o extrémne náročný a bolestivý baletný prvok.

zdroj: YouTube/vik22vik

Legendárna Berjozka oslávila vlani 70. výročie svojho vzniku a pri tejto príležitosti sa v marci tohto roku vydala na veľkolepé turné po celom Rusku. Od Vladivostoku až po Moskvu absolvovali vystúpenia v takmer 30 mestách, píše russkiymir.ru.

Súbor Berjozka založila v roku 1948 Nadežda Nedeždina, ktorá tiež vymyslela náročný tanečný prvok, ktorý je skrytý pod dlhé sukne tanečníčok. Priznala, že nie všetky dievčatá v súbore ho dokážu. Názov zoskupenia znamená v preklade briezka a tanečnice počas vystúpenia držia brezové vetvičky.

Počas 70 rokov existencie vystúpila Berjozka v 80 krajinách po celom svete. Po smrti Nadeždiny v roku 1979 sa vedenia súboru ujala Mira Kolcová, ktorá dodržuje tradície zakladateľky. A hoci Berjozka je folklórny súbor, sama Nadeždina povedala, že nejde o tradičné tance, všetky vymyslela ona sama.


zdroj: YouTube/MrKroli

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Balet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.